odnowa wsi logo 17 20

layout kostka 1

przestrzen big

 W Podkarpackim Programie Odnowy Wsi na lata 2017-2020 bierze aktywny udział 97 gmin oraz 126 sołectw.  Każde z sołectw uczestniczyło w warsztatach "Planowanie w procesie odnowy wsi", podczas których członkowie Sołeckiej Grupy Odnowy Wsi opracowali Stategię, czyli dokument programowy określający wizję rozowju miejscowości wraz ze szczegółowym rozpisaniem planowanych do realizacji zadań.

  2017 2019
lp. nazwa beneficjenta sołectwo nazwa beneficjenta sołectwo*
1 Baranów Sandomierski Ślęzaki Gmina Baranów Sandomierski Ślęzaki
2 Besko Mymoń Gmina Besko Mymoń
3 Bircza Bircza Gmina Bircza Bircza
4 Błażowa Lecka    
5 Bojanów Maziarnia Gmina Bojanów Kołodzieje
6 Borowa Borowa Gmina Borowa Borowa
7 Brzostek Siedliska-Bogusz    
8 Brzozów Przysietnica    
9 Chmielnik Wola Rafałowska Gmina Chmielnik Wola Rafałowska
10 Chorkówka Kobylany Gmina Chorkówka Machnówka
11 Cieszanów Stary Lubliniec Gmina Cieszanów Stary Lubliniec
12 Cmolas Cmolas Gmina Cmolas Cmolas
13 Czarna Polana Gmina Czarna Czarna Górna
14 Dębica Pustków Gmina Dębica Latoszyn
15 Dębowiec Cieklin Gmina Dębowiec Wola Dębowiecka
16 Dubiecko Sielnica Gmina Dubiecko Sielnica
17 Dydnia Jabłonka Gmina Dydnia Dydnia
18 Fredropol Huwniki Gmina Fredropol Huwniki
19 Frysztak Cieszyna Gmina Frysztak Cieszyna
20 Gać Dębów    
21 Głogów Małopolski Wysoka Głogowska Gmina Głogów Małopolski Wysoka Głogowska
22 Gorzyce Furmany Gmina Gorzyce Furmany
23 Grodzisko Dolne Wólka Grodziska Gmina Grodzisko Dolne Wólka Grodziska
24 Haczów Malinówka Gmina Haczów Malinówka
25 Horyniec-Zdrój Horyniec-Zdrój Gmina Horyniec-Zdrój Radruż
26 Hyżne Wólka Hyźneńska Gmina Hyżne Brzezówka
27 Iwierzyce Bystrzyca Gmina Iwierzyce Wiśniowa
28 Jarosław Pełkinie Gmina Jarosław Pełkinie
29 Jasło Szebnie    
30 Jaśliska Wola Niżna Gmina Jaśliska Wola Niżna
31 Jawornik Polski Zagórze Gmina Jawornik Polski Jawornik Polski
32 Jedlicze Chlebna Gmina Jedlicze Chlebna
33 Jeżowe Zalesie Gmina Jeżowe Jeżowe Podgórze
34 Kańczuga Łopuszka Mała Miasto i Gmina Kańczuga Łopuszka Mała
35 Kolbuszowa Świerczów Gmina Kolbuszowa Widełka
36 Kołaczyce Nawsie Kołaczyckie    
37 Komańcza Nowy Łupków    
38 Korczyna Iskrzynia Gmina Korczyna Iskrzynia
39 Krasiczyn Prałkowce Gmina Krasiczyn Brylińce
40 Krasne Palikówka Gmina Krasne Strażów
41 Krzeszów Kamionka Górna Gmina Krzeszów Sigiełki
42 Krzywcza Skopów    
43 Kuryłówka Kuryłówka Gmina Kuryłówka Kuryłówka
44 Laszki Wietlin Gmina Laszki Bukowina
45 Lesko Łukawica Gmina Lesko Hoczew
46 Leżajsk Przychojec Gmina Leżajsk Przychojec
47 Lubaczów Tymce Gmina Lubaczów Basznia Górna
48 Lubenia Siedliska Gmina Lubenia Lubenia
49 Łańcut Cierpisz Gmina Łańcut Cierpisz
50 Markowa Husów Gmina Markowa Husów
51 Medyka Hurko Gmina Medyka Hurko
52 Miejsce Piastowe Miejsce Piastowe Gmina Miejsce Piastowe Wrocanka
53 Mielec Rydzów Gmina Mielec Rydzów
54 Narol Ruda Różaniecka Gmina Narol Kadłubiska
55 Nisko Wolina    
56 Niwiska Hucina Gmina Niwiska Leszcze
57 Nowa Dęba Chmielów Gmina Nowa Dęba Chmielów
58 Nowa Sarzyna Sarzyna    
59 Nowy Żmigród Łężyny Gmina Nowy Żmigród Siedliska Żmigrodzkie
60 Olszanica Zwierzyń Gmina Olszanica Zwierzyń
61 Orły Zadąbrowie Gmina Orły Olszynka
62 Pawłosiów Kidałowice Gmina Pawłosiów Kidałowice
63 Pilzno Łęki Dolne Gmina Pilzno Łęki Dolne
64 Pruchnik Jodłówka Parcelacja Gmina Pruchnik Jodłówka Parcelacja
65 Przecław Biały Bór Gmina Przecław Biały Bór
66 Przemyśl Ujkowice Gmina Przemyśl Wapowce
67 Przeworsk Chałupki Gmina Przeworsk Rozbórz
68 Radomyśl nad Sanem Rzeczyca Długa Gmina Radomyśl nad Sanem Rzęczyca Długa
69 Radymno Skołoszów Gmina Radymno Skołoszów
70 Raniżów Wola Raniżowska Gmina Raniżów Wola Raniżowska
71 Rokietnica Czelatyce    
72 Ropczyce Gnojnica Dolna Gmina Ropczyce Lubzina
73 Roźwienica Wola Roźwienicka Gmina Roźwienica Wola Roźwienicka
74 Rymanów Posada Górna Gmina Rymanów Posada Górna
75 Sanok Wujskie    
76 Sędziszów Małopolski Wolica Ługowa Gmina Sedziszów Małopolski Klęczany
77 Sieniawa Dybków    
78 Sokołów Małopolski Nienadówka    
79 Solina Wołkowyja Gmina Solina Wołkowyja
80 Strzyżów Wysoka Strzyżowska    
81 Stubno Stubno    
82 Świlcza Błędowa Zgłobieńska Gmina Świlcza Błędowa Zgłobieńska
83 Tarnowiec Łubno Szlacheckie    
84 Tryńcza Głogowiec Gmina Tryńcza Gniewczyna Tryniecka
85 Trzebownisko Jasionka    
86 Tuszów Narodowy Grochowe I Gmina Tuszów Narodowy Grochowe I
87 Tyczyn Kielnarowa Gmina Tyczyn Kielnarowa
88 Ustrzyki Dolne Ustjanowa Dolna Gmina Ustrzyki Dolne Ustjanowa Dolna
89 Wadowice Górne Izbiska Gmina Wadowice Górne Izbiska
90 Wiśniowa Szufnarowa Gmina Wiśniowa Szufnarowa
91 Wojaszówka Ustrobna Gmina Wojaszówka Ustrobna
92 Zagórz Mokre Gmina Zagórz Mokre
93 Zaklików Stare Baraki    
94 Zaleszany Zaleszany    
95 Zarszyn Odrzechowa Gmina Zarszyn Posada Zarszyńska
96 Zarzecze Maćkówka Gmina Zarzecze Maćkówka
97 Żurawica Kosienice Gmina Żurawica Kosienice

 

 * Dwa lub więcej sołectw w Gminie oznacza, że w kolejnych latach gmina decydowała się wprowadzać do Programu kolejne miejscowości.

 

 

W Podkarpackim Programie Odnowy Wsi na lata 2011-2016 brało aktywny udział 121 sołectw z 108 gmin Województwa Podkarpackiego.

Gminy i sołectwa, które uczestniczyły w Podkarpackim Programie Odnowy Wsi na lata 2011-2016:

  GMINA SOŁECTWA*
1 Adamówka Krasne
2 Baligród Mchawa
3 Baranów Sandomierski Durdy
4 Besko Besko
5 Błażowa          Futoma
6 Bojanów Bojanów za Rzeką
7 Borowa Pławo
8 Brzostek Zawadka Brzostecka
9 Brzozów Grabownica Starzeńska
10 Chmielnik Chmielnik
11 Cieszanów Chotylub
12 Kowalówka
13 Nowe Sioło
14 Cmolas Ostrowy Baranowskie
15 Czarna (pow. Bieszczadzki) Żłobek
16 Dębica Stobierna
17 Dębowiec Dębowiec
18 Domaradz Barycz
19 Dubiecko Dubiecko
20 Dukla Mszana
21 Dydnia Obarzym
22 Niewistka
23 Dzikowiec Kopcie
24 Fredropol Kormanice - Fredropol
25 Frysztak Frysztak
26 Gać Białoboki
27 Głogów Małopolski Zabajka
28 Gorzyce Gorzyce
29 Grodzisko Dolne Grodzisko
30 Haczów Jabłonica Polska
31 Horyniec-Zdrój Wólka Horyniecka
32 Hyżne Nieborów
33 Iwierzyce Nockowa
34 Olchowa
35 Jarocin Majdan Golczański
36 Jarosław Morawsko
37 Jasienica Rosielna Wola Jasienicka
38 Jasło Gorajowice
39 Jaśliska Szklary
40 Jawornik Polski Manasterz
41 Jedlicze Piotrówka
42 Poręby
43 Jeżowe Jeżowe Zagościniec
44 Nowy Nart
45 Kamień Nowy Kamień
46 Kańczuga Siedleczka
47 Kolbuszowa Nowa Wieś
48 Kołaczyce Sowina
49 Komańcza Turzańsk
50 Korczyna Korczyna
51 Krasiczyn Zalesie
52 Krasne Malawa
53 Krasne
54 Krzeszów Bystre
55 Krzywcza Ruszelczyce
56 Kuryłówka Dąbrowica
57 Laszki Wietlin Trzeci
58 Lesko Postołów
59 Leżajsk Brzóza Królewska
60 Lubaczów Basznia Dolna
61 Lubenia Straszydle
62 Lutowiska Zatwarnica
63 Łańcut Kraczkowa
64 Markowa Markowa
65 Medyka Medyka
66 Miejsce Piastowe Rogi
67 Głowienka
68 Mielec Rzędzianowice
69 Narol Jędrzejówka
70 Nisko Racławice
71 Niwiska Siedlanka
72 Kosowy
73 Nowa Dęba Tarnowska Wola
74 Nowa Sarzyna Jelna
75 Nowy Żmigród Kąty
76 Skalnik
77 Nozdrzec Hłudno
78 Olszanica Uherce Mineralne
79 Orły Hnatkowice
80 Ostrów Skrzyszów
81 Padew Narodowa Piechoty
82 Pawłosiów Tywonia
83 Pilzno Strzegocice
84 Pruchnik Świebodna
85 Przecław Łączki Brzeskie
86 Przemyśl Ostrów
87 Przeworsk Nowosielce
88 Pysznica Chłopska Wola
89 Radomyśl nad Sanem Witkowice
90 Radymno Sośnica
91 Rokietnica Rokietnica
92 Ropczyce Niedźwiada
93 Roźwienica Węgierka
94 Rymanów Klimkówka
95 Sanok Strachocina
96 Sędziszów Małopolski Góra Ropczycka
97 Sieniawa Leżachów
98 Sokołów Małopolski Trzebuska Kąty
99 Solina Terka
100 Strzyżów Żyznów
101 Stubno Gaje
102 Świlcza Bratkowice
103 Tarnowiec Gąsówka
104 Tryńcza Gniewczyna Łańcucka
105 Trzebownisko Nowa Wieś
106 Tuszów Narodowy Babicha
107 Tyczyn Hermanowa
108 Borek Stary
109 Matysówka
110 Ustrzyki Dolne Bandrów Narodowy
111 Wadowice Górne Jamy
112 Wiśniowa Różanka
113 Wojaszówka Odrzykoń
114 Zagórz Średnie Wielkie
115 Zaklików Łysaków
116 Zaleszany Zbydniów
117 Zarszyn Nowosielce
118 Pastwiska
119 Zarzecze Żurawiczki
120 Żurawica Wyszatyce
121 Żyraków Straszęcina
 

* Dwa lub więcej sołectw w Gminie oznacza, że w kolejnych latach gmina decydowała się wprowadzać do Programu kolejne miejscowości.    

 

 

Gminy biorące udział w Podkarpackim Programie Odnowy Wsi (wg zgłoszenia w poszczególnych latach)

  Zgłoszone 2012 Zgłoszone 2013 Zgłoszone 2014 2015 Zgłoszone 2016
1. Baligród Borowa Jawornik Polski

brak możliwości przystąpienia nowych Gmin

Baranów Sandomierski
2. Besko Brzozów Jarosław Brzostek
3. Błażowa Cmolas Adamówka Czarna
4. Chmielnik Dydnia Olszanica Horyniec-Zdrój
5 Cieszanów Dzikowiec Orły Jasienica Rosielna
6 Dębica Hyżne Jasło Kamień
7 Dębowiec Jaśliska Nowa Dęba Krasiczyn
8 Domaradz Jeżowe   Krzywcza
9 Dubiecko Kolbuszowa Laszki
10 Dukla Kołaczyce Lesko
11 Fredropol Komańcza Narol
12 Frysztak Krasne Przemyśl
13 Gać Kuryłówka Roźwienica
14 Głogów Małopolski Leżajsk  
15 Gorzyce Lubenia
16 Grodzisko Dolne Łańcut
17 Iwierzyce Mielec
18 Jarocin Nowa Sarzyna
19 Jedlicze Nozdrzec
20 Kańczuga Pawłosiów
21 Korczyna Przeworsk
22 Krzeszów Radomyśl nad Sanem
23 Lubaczów Sanok
24 Markowa Sokołów Małopolski
25 Medyka Solina
26 Miejsce Piastowe Stubno
27 Niwiska Tarnowiec
28 Nowy Żmigród Wadowice Górne
29 Ostrów Wiśniowa
30 Przecław Zaklików
31 Radymno Zarzecze
32 Rokietnica Haczów
33 Ropczyce Padew Narodowa
34 Rymanów Pilzno
35 Sędziszów Małopolski Pruchnik
36 Sieniawa Tryńcza
37 Strzyżów Tuszów Narodowy
38 Świlcza Ustrzyki Dolne
39 Trzebownisko Nisko
40 Tyczyn Lutowiska
41 Wojaszówka Pysznica
42 Zagórz Bojanów
43 Zaleszany  
44 Zarszyn
45 Żurawica
46 Żyraków