odnowa wsi logo 17 20

layout kostka 1

przestrzen big

"Piękna Wieś Podkarpacka 2018” - Bratkowice

W dniu 7 grudnia br. w Jasionce koło Rzeszowa, na terenie obiektu G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego odbyło się uroczyste rozstrzygniecie „Konkursu Piękna Wieś Podkarpacka 2018”. Laureaci konkursu zostali uhonorowani przez wicemarszałka Pana Piotra Pilcha wspólnie z Mariusz Królem radnym Sejmiku Województwa  Podkarpackiego oraz przewodniczącym Komisji Rolnictwa, Rozwoju Obszarów Wiejskich i Ochrony Środowiska.

W tym roku za najpiękniejszą wieś uznane zostały Bratkowice w gminie Świlcza.

To niezwykle malownicza miejscowość położona niedaleko (ok. 15 km) od Rzeszowa. Dla społeczności Bratkowic bardzo ważne jest kultywowanie historii, krzewienie patriotyzmu oraz dbałość o dziedzictwo kulturowe. Miejscowość posiada bardzo rozwiniętą infrastrukturę publiczną, a w centralnym punkcie wsi ulokowane są najważniejsze dla mieszkańców obiekty i instytucje. Walory przyrodnicze miejscowości sprawiają, że to wymarzone miejsce dla amatorów weekendowego wypoczynku i nie tylko.

Drugie miejsceprzypadło urokliwejGniewczynie Łańcuckiej w gminie Tryńcza.To miejscowość, w której społeczności niczego nie brakuje, a sołtys wsi został już po raz kolejny wybrany najlepszym w powiecie. Niezwykle zaangażowanie i integracja mieszańców może być motywacją dla innych miejscowości.

Trzecie miejsce zajął Korzeniów w gminne Żyraków.Niewielka wieś z malowniczym dworkiem znajdującym się na obszarze pięknego, zabytkowego parku. To miejscowość, w której dba się i kultywuje tradycje regionalne i pielęgnuje bogatą historię.

Kolejne zaszczytne miejsca w Konkursie "Piękna Wieś Podkarpacka 2018” zdobyły sołectwa:

  • IV miejsce -Hadle Szklarskie- Gmina Jawornik Polski,
  • V miejsce -Rokietnica- Gmina Rokietnica,
  • VI miejsce -Lubzina- Gmina Ropczyce,
  • VII miejsce -Stany- Gmina Bojanów,
  • VIII miejsce -Jasionka- Gmina Trzebownisko,
  • IX miejsce -Wola Raniżowska– Raniżów,
  • X miejsce -Osiek Jasielski- Gmina Osiek Jasielski.

 Laureatom serdecznie gratulujemy! Już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu!